Posuď knihu podle obalu

Posuď knihu podle obalu (12)

2. září 2012 v 15:57 | Nikarika
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Espressologie
Autor: Kristina Springerová
Nakladatelství: CooBoo, vyjde 1. října 2012
Anotace:
Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe, nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne?

Můj názor:
Vymysleli velmi slibnou obálku ke knize, která je spjatá s kávou. Ten jednoduchý, ale ladný font, jímž je napsán název knihy, působí příjemně. Stejně tak i citát na hrnečku. Získejte lásku společně s vaším latte. Obraz na hladině kávy vytvořený z mléka je dobrý nápad. Espressologie je o kávě a lásce. Dívka, která chce ochutnat svoje oblíbené pití, na nás upírá oči. Připadá mi, že nás chce svým pohledem přimět k přečtení knihy. A řekla bych, že na mě to tedy funguje. Až kniha vyjde, určitě se pustím do tohoto příběhu s vůní kávy.

Posuď knihu podle obalu (11)

29. července 2012 v 23:52 | Nikarika
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Rudá jako rubín
Název knihy: Rudá jako rubín
Autor: Kerstin Gierová
Nakladatelství: CooBoo, 2012
Anotace:
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.


Můj názor:
Rudou jako rubín jsem už měla to potěšení číst, takže jsem ráda, když jsem se konečně dokopala k tomu, abych i na tento obal knihy napsala, co si myslím. Už z celkové obálky na nás vybafne, že se děj místy odehrává v dřívějších dobách. Určitě k tomu pomáhají hlavní dvě postavy - pán a dáma. To jejich oblečení a hlavně účesy, které se už normálně nenosí. Jedině při karnevalech či v divadelních hrách. Netopýři, hořící pochodeň, křišťálový lustr, pavučina, masožravá květina a zvířata (možná jsou to chrliči..) dodávají obalu knihy tajemný nádech. Nápisy na obálce jsou originální. Další skvělá obálka od CooBoo. :)

Posuď knihu podle obalu (10)

22. července 2012 v 20:32 | Nikarika
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Čarodějnice z Hex Hall
Autor: Rachel Hawkinsová
Nakladatelství: Knižní klub, 2011
Anotace:
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…Můj názor:
Všimli jste si, že jsem si do teď vybírala knihy s hodně hezkými obaly? Tak dneska to dělám zase. :D Použitý font na knize je v pořádku. Vůbec tam nevadí. Hezky padne. Hlavně je dobré to písmeno H, viďte? :) Dívka ve školní uniformě je kvůli tomu, že děj Čarodějnice z Hex Hall se odehrává na škole. Černá kočka či kocour nám dává za signál, že knížka má co do činění s magií nebo spíše s kouzelnými postavami, které známe z pohádek. Knihu jsem nečetla, takže nevím do které země je příběh zasazený, ale díky pochmurnému prostředí, které je na obálce, tipuji, že je Anglie. Pokud jste knihu už četli, můžete mi prozradit, zda jsem se trefila? :) A hlavně nesmím zapomenout zmínit se o vodě a jejím odrazu. Ten nápad se mi líbí! Když nad tím přemýšlím, mám pocit, že jsem odraz na hladině ještě na žádné knize neviděla. No a v té hladině vidíme dívku tentokrát v šatech, což má asi značit, její pravé já. Určitě se mnou souhlasíte, že je to pěkný obal na knihu. :)

Posuď knihu podle obalu (9)

15. července 2012 v 12:39 | Nikarika
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Pod nekonečnou oblohou
Autor: Veronica Rossi
Nakladatelství: Knižní klub, 2012
Anotace: První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.
Můj názor:
Obal knihy se mi líbí, ale nevím, zda je tak hezký i ve skutečnosti. Slyšela jsem, že se moc leskne. Bohužel. Z obalu knihy sálá tajemství, nebezpečí a dobrodružství. Dívka kráčející k nám se nese vznešeně a vyzařuje z ní odhodlání a odvaha. Určitě je statečná. My čtenáři díky tomu dumáme, o čem asi kniha je a co se bude dít hrdince. Já osobě jsem dost zvědavá. Pozadí knihy se mi také líbí. Je to takové čarovné. A font písma? Ten je v pořádku. Vybarvení nápisu Pod nekonečnou oblohou je dobré. Abych to shrnula...takhle na netu se mi obal líbí, ale nevím, zda by se mi tolik líbil i v ruce. Ještě jsem si knihu v knihkupectví neprohlížela.

Posuď knihu podle obalu (8)

8. července 2012 v 19:33 | Nikarika

Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Cinder
Autor: Marissa Meyerová
Nakladatelství: Egmont, 2012
Anotace: Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho
a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Můj názor:
Ještě jsem neměla to potěšení si přečíst knihu Cinder. Obal knihy je jednoduchý, ale přesto se mi hodně líbí. Velmi mě zaujal. Moc se mi líbí font použitý na obalu. Hlavně tedy písmeno C. To je přímo úchvatné, nemyslíte? Pozadí za postavou dívky (k té se zachvíli vrátím) se mi také líbí. Je takové tajemné a to je dobře. Měsíc mě hodně fascinuje (to už dokazuje název mé povídky Měsíční záře), a proto mi tím vlastně udělali radost. A teďka pojďme se vrátit k postavě, která tipuju představuje hlavní hrdinku Cinder. Už podle jejího oblečení, tetování na ruce a velmi zvláštnímu účesu nám dochází, že Cinder není pouhý člověk, ale je odjinud. Cindeřin výraz v obličeji nám dává najevo, že její život není jednoduchý. Obal knihy je tajemný a záhadný. Velmi moc se mi líbí.

Posuď knihu podle obalu (7)

1. července 2012 v 12:24 | Nikarika
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Rafaelova škola - Vílí křídla
Autor: Renata Štulcová
Nakladatelství: Mladá fronta, 2011
Anotace: Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou malé květinové farmy, a tatínkem, ochráncem přírody. Sama si o sobě myslí, že je obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí. Opravdu jí rostou na zádech křídla? Proč si její nezvěstná maminka přála, aby studovala na prestižní Rafaelově škole? Jací studenti tam vlastně studují? Najde Marina maminku? Získá ve škole přátele na život a na smrt? Zachrání jednou svou největší lásku?Můj názor:
Kniha neni určená pro takovou kobylu jako jsem já, a proto je jasné, že je obal Rafaelovy školy Vílí křídla na mě moc dětinský. Jinak pokud bych to měla brát z pohledu čerstvě náctileté dívky, určitě by se mi obálka líbila. Font písma se hodí a je hezký. Dvě víly přímo patří na obálku, neboť příběh je vlastně o těchto postavách. No a květiny na krajích jsou zvoleny správně poněvadž, když si člověk představí víly, určitě v té představě budou hrát určitou roli květiny. Knihu oznámkuji jakoby z pohledu mladší dívky a dala bych děvět bodů z deseti. Jednoduše je to obálka pro děti.

Posuď knihu podle obalu (6)

25. června 2012 v 17:58 | Nikarika
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Divergence
Název knihy: Divergence
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: CooBoo, 2012
Anotace: Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.Můj názor:
Obal knihy je velmi záhadný. Díky němu jsem zvědavá, jaký bude příběh. Použitý font i barva Divergence se mi líbí. Ani se nepamatuji, kdy někdo použil tento způsob barvení písma. Pohled na město Chicago pod nadpisy není vůbec špatný nápad, vždyť se děj odehrává v tomto místě. Bouřková mračna určitě nikomu nevadí. Myslím si, že se i hodí. Ilustrátor tím asi chtěl dát najevo, že se nad městem schyluje k "bouřce". Doufám, že víte, co mám na mysli. A znak na obalu? Boží! Ten znak se mi líbí na obálce nejvíce! Jak hoří, to mi přikovává oči a nemůžu odtrhnout pohled z knihy Divergence. Další povedený obal od CooBoo! Jen tak dál...

Posuď knihu podle obalu (5)

17. června 2012 v 23:12 | Nikarika
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Drakie
Autor: Sophie Jordanová
Nakladatelství: CooBoo, vyjde v srpnu 2012
Anotace: Jacinda od malička žije s cejchem vyjímečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu.
Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit. Jediným světlem je pro Jacindu Will, který v ní rozdmýchává její dračí podstatu. Cítí k němu neodolatelnou přitažlivost, ale přitom zná jeho temné tajemství. On a jeho rodina jsou lovci. Za každou cenu by se mu měla vyhýbat. Tak málo stačí, aby se z ní navždy stal člověk!
Můj názor:
Další kniha, kterou mám v plánu si pořídit domů. Z anotace vyplývá, že příběh bude spojen s draky, a proto jistě se mnou souhlasíte, že je dobrý nápad, dát dívku s kouskem dračí kůže a dračím okem na obal. Její pohled se do vás zavrtává a vybízí vás, aby jste nečekali a hned si knihu přečetli, a tím zkusili zjistit její velká tajemství, které jistě skrývá. Název knihy je napsán dobrým fontem. Moc se mi líbí ty "vlnky" na písmu. Tuto zhodnocení skončím poslední větou. Drakie nemá nijak složitý přebal, ale přesto vím, že ho přiřadím ke knihám ne možná s nejkrásnějším obalem na světě, ale s velmi hezkým.

Posuď knihu podle obalu (4)

14. června 2012 v 21:33 | Nikarika
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Loď mezi hvězdami
Autor: Beth Revisová
Nakladatelství: CooBoo, vyjde v srpnu 2012
Anotace: Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodiUniversuma čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel.
Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít. A pokud rychle něco nepodnikne, její rodiče budou další na řadě. Proto teď musí co nejrychleji rozluštit skrytá tajemství Universa. Ale na jejím seznamu podezřelých figuruje i jediný člověk, na kterém jí záleží: Syn, budoucí vůdce lodi a láska, která přišla znenadání.

Můj názor:
Boží obal knihy! Ty hvězdy, vesmír, holka, kluk,...ách! Když vidím tento obal, přepadá mě pocit, že tuto knihu stoprocentně musím mít v knihovničce. Jak vyjde, běžím si ji koupit! (tedy pokud budou penízky) Konec rozjímání nad knihou, teď se pokusím zhodnotit obal této velmi zajímavé knížky. Nadpis Loď mezi hvězdami je docela obyčejným fontem, ale to je náhodou super! Skvěle se hodí do prostředí, ve kterém se děj odehrává. Každé léto hodně trávím prázdniny v noci venku poleháváním na lehátku a zíráním na hvězdy. Moc ráda pozoruji všechny ti svítící tečky na obloze, a proto je jasné, že jsem z pozadí galaxie úplně na větvi. :D A tváře dívky s chlapcem? Nádhera! Víte, že jsem si poprvé nevšimla jejich obličejí? :D Já vím, že nechápete, jak jsem to dokázala, ale pochopte - to ty hvězdy! :D Loď mezi hvězdami si zařadím do knih s nejpovedenější obálkou. :)

Posuď knihu podle obalu (3)

3. června 2012 v 20:45 | Nikarika
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Polibek pro Annu
Název knihy: Polibek pro Annu
Autor: Stephanie Perkinsová
Nakladatelství: CooBoo, 2012
Anotace: Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti.


Můj názor:
Tuto knihu mám v plánu si přečíst, takže jsem se rozhodla zhodnotit její obal. Myslím si, že tento obal knihy je příjemně jednoduchý. Jak vyplývá z anotace, děj se odehrává ve Francii, proto je jasné, že Eiffelova věž v pozadí se náramně hodí. Lavička, na které sedí dívka a kluk - podle těch chlupatých rukou :D - není špatný nápad, vždyť z toho nám také dojde, že příběh bude romantického stylu. Polibek pro Annu je napsát dobrým fontem - nic na knize nekazí. Pokud to mám shrnout, možná se nejedná o nejlepší obal na světě, ale k tomuto knižnímu žánru se hodí. Knihy z CooBoo mají prostě úžasné obaly.
 
 

Reklama