Posuď knihu podle obalu (9)

15. července 2012 v 12:39 | Nikarika |  Posuď knihu podle obalu
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Pod nekonečnou oblohou
Autor: Veronica Rossi
Nakladatelství: Knižní klub, 2012
Anotace: První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.
Můj názor:
Obal knihy se mi líbí, ale nevím, zda je tak hezký i ve skutečnosti. Slyšela jsem, že se moc leskne. Bohužel. Z obalu knihy sálá tajemství, nebezpečí a dobrodružství. Dívka kráčející k nám se nese vznešeně a vyzařuje z ní odhodlání a odvaha. Určitě je statečná. My čtenáři díky tomu dumáme, o čem asi kniha je a co se bude dít hrdince. Já osobě jsem dost zvědavá. Pozadí knihy se mi také líbí. Je to takové čarovné. A font písma? Ten je v pořádku. Vybarvení nápisu Pod nekonečnou oblohou je dobré. Abych to shrnula...takhle na netu se mi obal líbí, ale nevím, zda by se mi tolik líbil i v ruce. Ještě jsem si knihu v knihkupectví neprohlížela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vera Vera | Web | 15. července 2012 v 21:00 | Reagovat

tahle rubrika se mi hodně líbí! o spoustě knížkách, co tu uvádíš jsem nikdy v životě neslyšela!
taky vždycky když si rozhoduji, co si přečtu - obal hraje docela důležitou roli :) ale ještě to důležitější je správně napsaná anotace ze druhé strany. knížka může být sebehezčí, ale pokud je o ničem...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.