Posuď knihu podle obalu (8)

8. července 2012 v 19:33 | Nikarika |  Posuď knihu podle obalu

Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Cinder
Autor: Marissa Meyerová
Nakladatelství: Egmont, 2012
Anotace: Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho
a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Můj názor:
Ještě jsem neměla to potěšení si přečíst knihu Cinder. Obal knihy je jednoduchý, ale přesto se mi hodně líbí. Velmi mě zaujal. Moc se mi líbí font použitý na obalu. Hlavně tedy písmeno C. To je přímo úchvatné, nemyslíte? Pozadí za postavou dívky (k té se zachvíli vrátím) se mi také líbí. Je takové tajemné a to je dobře. Měsíc mě hodně fascinuje (to už dokazuje název mé povídky Měsíční záře), a proto mi tím vlastně udělali radost. A teďka pojďme se vrátit k postavě, která tipuju představuje hlavní hrdinku Cinder. Už podle jejího oblečení, tetování na ruce a velmi zvláštnímu účesu nám dochází, že Cinder není pouhý člověk, ale je odjinud. Cindeřin výraz v obličeji nám dává najevo, že její život není jednoduchý. Obal knihy je tajemný a záhadný. Velmi moc se mi líbí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.