Posuď knihu podle obalu (10)

22. července 2012 v 20:32 | Nikarika |  Posuď knihu podle obalu
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Čarodějnice z Hex Hall
Autor: Rachel Hawkinsová
Nakladatelství: Knižní klub, 2011
Anotace:
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…Můj názor:
Všimli jste si, že jsem si do teď vybírala knihy s hodně hezkými obaly? Tak dneska to dělám zase. :D Použitý font na knize je v pořádku. Vůbec tam nevadí. Hezky padne. Hlavně je dobré to písmeno H, viďte? :) Dívka ve školní uniformě je kvůli tomu, že děj Čarodějnice z Hex Hall se odehrává na škole. Černá kočka či kocour nám dává za signál, že knížka má co do činění s magií nebo spíše s kouzelnými postavami, které známe z pohádek. Knihu jsem nečetla, takže nevím do které země je příběh zasazený, ale díky pochmurnému prostředí, které je na obálce, tipuji, že je Anglie. Pokud jste knihu už četli, můžete mi prozradit, zda jsem se trefila? :) A hlavně nesmím zapomenout zmínit se o vodě a jejím odrazu. Ten nápad se mi líbí! Když nad tím přemýšlím, mám pocit, že jsem odraz na hladině ještě na žádné knize neviděla. No a v té hladině vidíme dívku tentokrát v šatech, což má asi značit, její pravé já. Určitě se mnou souhlasíte, že je to pěkný obal na knihu. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vera Vera | Web | 22. července 2012 v 22:34 | Reagovat

Samé nové knížky :) možná proto mají tak pěkné obaly. Souhlasím s tebou, že se mi líbí ten odraz! opravdu povedená obálka! :)

No u WOWka se střídám se sestrou, hrajeme za stejnou postavu, takže mám dost času i na všechno ostatní :) Jinak bych byla dokonale závislá, to uznávám :D

2 Aynarra Tulrgar Aynarra Tulrgar | Web | 23. července 2012 v 10:51 | Reagovat

V dnešní době má spoustu knih krásné obálky. Tohle je jedna z nich. :)

Strašně se mi líbí provedení obálky, protože je tajemná. Je mi však jasné, že bych se dozvěděla víc o tom, proč je na obálce jiný odraz, až bych si knihu přečetla.

3 Neilin/Aranis Neilin/Aranis | Web | 25. července 2012 v 18:59 | Reagovat

ano,příběh se odehrává v Anglii
2.určitě si knihu přečti(pokud chceš podívej se na stránky denisa-dell-delly.blog.cz -není to reklama na můj blog,jen tam je její posouzení knihy)
3.Ta dívka ''ve vodě'',tak tě bohužel musím zklamat,je úplně někdo jiný
Neilin/Aranis(Neara)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.