Červenec 2012

Zpěvavé léto (5)

15. července 2012 v 15:19 | Nikarika |  Zpěvavé léto
Pátá přečtená kniha

Posuď knihu podle obalu (9)

15. července 2012 v 12:39 | Nikarika |  Posuď knihu podle obalu
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Pod nekonečnou oblohou
Autor: Veronica Rossi
Nakladatelství: Knižní klub, 2012
Anotace: První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.
Můj názor:
Obal knihy se mi líbí, ale nevím, zda je tak hezký i ve skutečnosti. Slyšela jsem, že se moc leskne. Bohužel. Z obalu knihy sálá tajemství, nebezpečí a dobrodružství. Dívka kráčející k nám se nese vznešeně a vyzařuje z ní odhodlání a odvaha. Určitě je statečná. My čtenáři díky tomu dumáme, o čem asi kniha je a co se bude dít hrdince. Já osobě jsem dost zvědavá. Pozadí knihy se mi také líbí. Je to takové čarovné. A font písma? Ten je v pořádku. Vybarvení nápisu Pod nekonečnou oblohou je dobré. Abych to shrnula...takhle na netu se mi obal líbí, ale nevím, zda by se mi tolik líbil i v ruce. Ještě jsem si knihu v knihkupectví neprohlížela.

Zpěvavé léto (4)

13. července 2012 v 13:10 | Nikarika |  Zpěvavé léto
Čtvrtá přečtená kniha

Bylo nebylo (9)

12. července 2012 v 12:00 | Nikarika |  Bylo nebylo
Úkolem tohoto čtvrtečního meme, které pořádá Kath, je vzít si knihu, kterou právě čtu, nalistovat první stranu a napsat první větu.
Název knihy: Rudá jako rubín
Autor: Kerstin Gierová
Nakladatelství: CooBoo, 2012
První věta:

Padla na kolena a začala plakat, on se mezitím rozhlížel na všechny strany.


Zpěvavé léto (3)

9. července 2012 v 10:11 | Nikarika |  Zpěvavé léto
Třetí přečtená kniha

Posuď knihu podle obalu (8)

8. července 2012 v 19:33 | Nikarika |  Posuď knihu podle obalu

Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Cinder
Autor: Marissa Meyerová
Nakladatelství: Egmont, 2012
Anotace: Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho
a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Můj názor:
Ještě jsem neměla to potěšení si přečíst knihu Cinder. Obal knihy je jednoduchý, ale přesto se mi hodně líbí. Velmi mě zaujal. Moc se mi líbí font použitý na obalu. Hlavně tedy písmeno C. To je přímo úchvatné, nemyslíte? Pozadí za postavou dívky (k té se zachvíli vrátím) se mi také líbí. Je takové tajemné a to je dobře. Měsíc mě hodně fascinuje (to už dokazuje název mé povídky Měsíční záře), a proto mi tím vlastně udělali radost. A teďka pojďme se vrátit k postavě, která tipuju představuje hlavní hrdinku Cinder. Už podle jejího oblečení, tetování na ruce a velmi zvláštnímu účesu nám dochází, že Cinder není pouhý člověk, ale je odjinud. Cindeřin výraz v obličeji nám dává najevo, že její život není jednoduchý. Obal knihy je tajemný a záhadný. Velmi moc se mi líbí.

Zpěvavé léto (2)

8. července 2012 v 14:12 | Nikarika |  Zpěvavé léto
Druhá přečtená kniha

Bylo nebylo (8)

5. července 2012 v 18:05 | Nikarika |  Bylo nebylo
Úkolem tohoto čtvrtečního meme, které pořádá Kath, je vzít si knihu, kterou právě čtu, nalistovat první stranu a napsat první větu.
Název knihy: Vampýrská akademie
Autor: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino, 2009
První věta:

Její strach jsem cítila dřív, než jsem ji uslyšela křičet.Posuď knihu podle obalu (7)

1. července 2012 v 12:24 | Nikarika |  Posuď knihu podle obalu
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Rafaelova škola - Vílí křídla
Autor: Renata Štulcová
Nakladatelství: Mladá fronta, 2011
Anotace: Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou malé květinové farmy, a tatínkem, ochráncem přírody. Sama si o sobě myslí, že je obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí. Opravdu jí rostou na zádech křídla? Proč si její nezvěstná maminka přála, aby studovala na prestižní Rafaelově škole? Jací studenti tam vlastně studují? Najde Marina maminku? Získá ve škole přátele na život a na smrt? Zachrání jednou svou největší lásku?Můj názor:
Kniha neni určená pro takovou kobylu jako jsem já, a proto je jasné, že je obal Rafaelovy školy Vílí křídla na mě moc dětinský. Jinak pokud bych to měla brát z pohledu čerstvě náctileté dívky, určitě by se mi obálka líbila. Font písma se hodí a je hezký. Dvě víly přímo patří na obálku, neboť příběh je vlastně o těchto postavách. No a květiny na krajích jsou zvoleny správně poněvadž, když si člověk představí víly, určitě v té představě budou hrát určitou roli květiny. Knihu oznámkuji jakoby z pohledu mladší dívky a dala bych děvět bodů z deseti. Jednoduše je to obálka pro děti.