Červenec 2012

Zpěvavé léto (9)

31. července 2012 v 13:08 | Nikarika |  Zpěvavé léto
Devátá přečtená kniha

Zpěvavé léto (8)

30. července 2012 v 12:08 | Nikarika |  Zpěvavé léto
Osmá přečtená kniha

Posuď knihu podle obalu (11)

29. července 2012 v 23:52 | Nikarika |  Posuď knihu podle obalu
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Rudá jako rubín
Název knihy: Rudá jako rubín
Autor: Kerstin Gierová
Nakladatelství: CooBoo, 2012
Anotace:
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.


Můj názor:
Rudou jako rubín jsem už měla to potěšení číst, takže jsem ráda, když jsem se konečně dokopala k tomu, abych i na tento obal knihy napsala, co si myslím. Už z celkové obálky na nás vybafne, že se děj místy odehrává v dřívějších dobách. Určitě k tomu pomáhají hlavní dvě postavy - pán a dáma. To jejich oblečení a hlavně účesy, které se už normálně nenosí. Jedině při karnevalech či v divadelních hrách. Netopýři, hořící pochodeň, křišťálový lustr, pavučina, masožravá květina a zvířata (možná jsou to chrliči..) dodávají obalu knihy tajemný nádech. Nápisy na obálce jsou originální. Další skvělá obálka od CooBoo. :)

Bylo nebylo (11)

26. července 2012 v 13:29 | Nikarika |  Bylo nebylo
Úkolem tohoto čtvrtečního meme, které pořádá Kath, je vzít si knihu, kterou právě čtu, nalistovat první stranu a napsat první větu.
kliknutím zavřete okno
Název knihy: Mrazivý polibek
Autor: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino, 2010
První věta:

Všichni umírají.


Posuď knihu podle obalu (10)

22. července 2012 v 20:32 | Nikarika |  Posuď knihu podle obalu
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Název knihy: Čarodějnice z Hex Hall
Autor: Rachel Hawkinsová
Nakladatelství: Knižní klub, 2011
Anotace:
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…Můj názor:
Všimli jste si, že jsem si do teď vybírala knihy s hodně hezkými obaly? Tak dneska to dělám zase. :D Použitý font na knize je v pořádku. Vůbec tam nevadí. Hezky padne. Hlavně je dobré to písmeno H, viďte? :) Dívka ve školní uniformě je kvůli tomu, že děj Čarodějnice z Hex Hall se odehrává na škole. Černá kočka či kocour nám dává za signál, že knížka má co do činění s magií nebo spíše s kouzelnými postavami, které známe z pohádek. Knihu jsem nečetla, takže nevím do které země je příběh zasazený, ale díky pochmurnému prostředí, které je na obálce, tipuji, že je Anglie. Pokud jste knihu už četli, můžete mi prozradit, zda jsem se trefila? :) A hlavně nesmím zapomenout zmínit se o vodě a jejím odrazu. Ten nápad se mi líbí! Když nad tím přemýšlím, mám pocit, že jsem odraz na hladině ještě na žádné knize neviděla. No a v té hladině vidíme dívku tentokrát v šatech, což má asi značit, její pravé já. Určitě se mnou souhlasíte, že je to pěkný obal na knihu. :)

Zpěvavé léto (7)

22. července 2012 v 10:52 | Nikarika |  Zpěvavé léto
Sedmá přečtená kniha

Drabble - Francouzska

21. července 2012 v 11:19 | Nikarika |  Drabble
Kamarádka mi zadala slova, která se vůbec k sobě nehodí. Myslela jsem, že jí přizabiju. Dumala jsem nad tím docela dlouho a nakonec tedy něco sepsala. Vím, že je to divné, ale nic lepšího mě nenapadá. :D Prosím vás, aby jste mě seřvali v komentářích, co jsem to jen napsala hrozného. A pokud chcete, můžete mi zadat pět slov, a já se pokusím něco s nimi vymyslet. :)

Zpěvavé léto (6)

20. července 2012 v 18:07 | Nikarika |  Zpěvavé léto
Šestá přečtená kniha

Cože? Už dva roky?

19. července 2012 v 12:03 | Nikarika |  Haló, tady Nikarika
V neděli oslavil Worldstories své druhé narozeniny. Přišla jsem na to brzy, co? :D Přeji mu všechno nejlepší. :) Jsem ráda, že už jsou mu dva roky, protože to je můj blogový rekord. Já jsem si totiž zakládala každou chvíli nový blog. :D Měla jsem blogy na hru The sims 2, na design a na povídky. :D Jsem ráda, že jsem se už usadila. :)
Představte si, že jsem vyhrála tento měsíc knihu Erebos a záložky na blogu autorky TerezZ. Erebos jsem si chtěla pořídit domů, takže mě výhra potěšila. :) U Aynarry Tulrgar jsem vyhrála její ručně vyrobenou brož. :) Už mám pro ni místo na své tašce do školy. :) Těším se, až mi ji všichni budou obdivovat. :)
Na narozeniny blogu jsem chtěla přidat jednorázovou povídku, ale nakonec mi to bohužel nevyšlo. :( Od taťky jsem dostala zákaz na notebook. :( Nechtějte vědět za co. :D Tu povídku mám rozepsanou. Jsem asi tak v polovině příběhu. Měla jsem v plánu ji dopsat, ale právě, že mi to překazil zákaz. :/
Momentálně jsem tu potajmu, takže si toho važte. :D Chtěla jsem vám dát totiž vědět, že se sem momentálně těžko budu dostávat. :/ Až sem budu moci oficiálně, hned se pustím do psaní. Slibuji. :)
Mějte se, už vypadnu z počítače, než na to otec přijde. :D
Vaše "rebelka" Nikarika :D

Bylo nebylo (10)

19. července 2012 v 10:47 | Nikarika |  Bylo nebylo
Úkolem tohoto čtvrtečního meme, které pořádá Kath, je vzít si knihu, kterou právě čtu, nalistovat první stranu a napsat první větu.
Název knihy: Polibek pro Annu
Autor: Stephanie Perkinsová
Nakladatelství: CooBoo, 2012
První věta:

Tady je všechno, co vím o Francii: filmy s Belmondem, Amélie a Moulin Rouge.