Posuď knihu podle obalu (6)

25. června 2012 v 17:58 | Nikarika |  Posuď knihu podle obalu
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Divergence
Název knihy: Divergence
Autor: Veronica Rothová
Nakladatelství: CooBoo, 2012
Anotace: Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.Můj názor:
Obal knihy je velmi záhadný. Díky němu jsem zvědavá, jaký bude příběh. Použitý font i barva Divergence se mi líbí. Ani se nepamatuji, kdy někdo použil tento způsob barvení písma. Pohled na město Chicago pod nadpisy není vůbec špatný nápad, vždyť se děj odehrává v tomto místě. Bouřková mračna určitě nikomu nevadí. Myslím si, že se i hodí. Ilustrátor tím asi chtěl dát najevo, že se nad městem schyluje k "bouřce". Doufám, že víte, co mám na mysli. A znak na obalu? Boží! Ten znak se mi líbí na obálce nejvíce! Jak hoří, to mi přikovává oči a nemůžu odtrhnout pohled z knihy Divergence. Další povedený obal od CooBoo! Jen tak dál...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vera Vera | Web | 26. června 2012 v 20:41 | Reagovat

tohle pořád sháním v knihovně! ta obálka se mi líbí, moc! Jak říkáš, taková dost tajemná! no a ten znak...taky z něj nemůžu spustit oči! stejně úžasnej je u HG, ten se mi taky strašně líbí! Kdo to vymýšlí?...skvělý!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.