Červen 2012

Bylo nebylo (4)

7. června 2012 v 21:08 | Nikarika |  Bylo nebylo
Úkolem tohoto čtvrtečního meme, které pořádá Kath, je vzít si knihu, kterou právě čtu, nalistovat první stranu a napsat první větu.
Napořád
Název knihy: Napořád
Autor: Alyson Noëlová
Nakladatelství: Argo, 2010
První věta:

,,Hádej, kdo je?"

Posuď knihu podle obalu (3)

3. června 2012 v 20:45 | Nikarika |  Posuď knihu podle obalu
Toto týdenní meme pořádá Syki. Účelem je zhodnotit každou neděli obal nějaké knihy.
Polibek pro Annu
Název knihy: Polibek pro Annu
Autor: Stephanie Perkinsová
Nakladatelství: CooBoo, 2012
Anotace: Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti.


Můj názor:
Tuto knihu mám v plánu si přečíst, takže jsem se rozhodla zhodnotit její obal. Myslím si, že tento obal knihy je příjemně jednoduchý. Jak vyplývá z anotace, děj se odehrává ve Francii, proto je jasné, že Eiffelova věž v pozadí se náramně hodí. Lavička, na které sedí dívka a kluk - podle těch chlupatých rukou :D - není špatný nápad, vždyť z toho nám také dojde, že příběh bude romantického stylu. Polibek pro Annu je napsát dobrým fontem - nic na knize nekazí. Pokud to mám shrnout, možná se nejedná o nejlepší obal na světě, ale k tomuto knižnímu žánru se hodí. Knihy z CooBoo mají prostě úžasné obaly.