Sue Reidová - Ve stínu gilotiny (Edice: Můj příběh)

10. srpna 2011 v 14:51 | Nikarika |  Čtenářský deník
Píše se rok 1792. Isabella, dcera šlechtice, žije na zámku kousek od Paříže. Ve Francii však zuří revoluce. Město ovládne hrůza a teror a rodina hledá úkryt na venkově. Budou tam však všichni v bezpečí? Uniknou krvavému ostří gilotiny? Zažijte historii na vlastní kůži s edicí Můj příběh - sérií napínavých svědectví o životě minulých staletí.
(Anotace)
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Jako žákyni mě nikdy nebavil dějepis, snad jedině pravěk. Na Krásná.cz se jedna blogerka zmínila o této historické Edici, podané zajímavě. Proč to nezkusit? Řekla jsem si, třeba se mi to bude líbit.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Velká revoluce

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Uvěznění

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych být nikým v této zlé době. Kdo by taky chtěl, že?

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Kniha je doopravdy hezky napsaná a i těm, kteří nemají rádi dějepis, se bude líbit. Když jsem tuto knihu četla, připadala jsem si jako kdyby právě byla Velká francouzská revoluce. Po přečtení této knihy budete mít konečně představu jaké to v té době bylo.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nejvíc mi vadil konec. Myslím, že by bylo lepší, kdyby příběh ještě pokračoval. Zajímalo by mě zda se všichni setkají v pořádku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Nicole Monster♥ ♥Nicole Monster♥ | Web | 28. března 2014 v 10:58 | Reagovat

super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.