Robert Louis Stevenson - Ostrov pokladů (Komix)

11. srpna 2011 v 10:47 | Nikarika |  Čtenářský deník
Chtěla jsem si půjčit v knihovně normální knihu, ale tu měli půjčenou, tak jsem si aspoň vypůjčila tenhle komix a příště jdu na knihu. :)
Příběh Roberta Louise Stevensona, plný napětí a dobrodružství, baví čtenáře již více než sto let. Současná komiksová adaptace románu umožní vydat se na nebezpečnou, ale krásnou výpravu za tajemným pokladem dětem od 9 let. Život mladého Jima Hawkinse se obrátí naruby v den, kdy do hostince jeho otce vstoupí podivuhodný muž. Námořník jménem Billy Bones skrývá tajemství, které za ním přivede i další cizince. Po Bonesově smrti Jim zjistí, že toto tajemství je vlastně mapka, která ukazuje zakopaný poklad kapitána Flinta..., pro kterou jsou mnozí ochotni i zabíjet! Plánek vedoucí k pokladu nakonec v Jimových rukou opravdu skončí, a ten se vydává na cestu za největším dobrodružstvím svého života. To ještě netuší, jaká překvapení a nebezpečí ho na cestě čekají. Na lodi plné pirátů, kterým nejde o nic jiného než o poklad, Jim zjišťuje, že nemůže věřit skoro nikomu. Získají nakonec hrdlořezové to, co tolik chtějí? Anebo je Jim přelstí a najde poklad sám?
(Anotace)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Ostrov pokladů jsem si chtěla půjčit ze dvou důvodů. První: Patří mezi povinnou četbu. Druhý: Je dobrodružný. Bohužel kniha byla už vypůjčená, tak jsem si vzala aspoň komix. :D

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Ostrov pokladů

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Hledání

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Líbí se mi postava Jima Hawkinse. Takže ním. :)

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Originalita příběhu. Nikdy nevíte, co se stane. :)

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nejvíc mi vadilo, že je to komix, radši mám obyčejné knihy. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.