Lenka Lanczová - Tajná láska

11. srpna 2011 v 11:03 | Nikarika |  Čtenářský deník
Přechod ze základní na střední školu většinou nebývá právě jednoduchý. Také Aneta si těžko zvyká na tvrdý režim gymnázia, kam denně dojíždí ze sousedního městečka, nové tváře a spoustu učení. Celý první ročník je "prosejvák" vztahů a rodících se přátelství. Stejně jako ostatní spolužačky touží po kamarádství s oblíbenou Veronikou, k tomu všemu povinnosti doma i v tátově obchůdku, kde se od rána do večera otáčejí oba rodiče, mladší nesnesitelná sestra, starší bráška a babička propadlá televizním seriálům... Vlastně je všechno v pohodě, dokud se neseznámí s fotbalistou Radimem. Dosud poklidný život dostane rychlý spád, Aneta má najednou pocit, že tohle je ono... Aspoň je o tom přesvědčená přesně do doby, než se za poněkud nezvyklých okolností objeví Janek, kytarista jedné rockové amatérské kapely, který na ni ví něco dost ošklivého... A o trapasy, legraci, průšvihy a lásky rozhodně není nouze.
(Anotace)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Ani nevím. Zaujala mě anotace a taky jsem koukla do zadu, zda to dobře končí. (Kdyby to končila špatně, ani bych si ji nepůjčila. - to jsem celá já: Miluju happyend)

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Milostný trojúhelník

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Jůůů :D

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
I když to bude mít Aneta, hlavní hrdinka, težké, tak bych chtěla být ona. (Ale neztotožňuju se!). A nechtěla? Přece Veronikou! (Ach, jak ironické, jsem taky Veronika(Líbí s emi, že jsem Veronika), ale nechci být ta hrozná z knihy. :D)

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Život jedné obyčejné středoškolačky je opravdu zajímaví. Moc ráda takové příběhy čtu. Dokážu si to užít. :)

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Je mi líto, že se Janek s Radimem nemají rádi. A taky mě štve, že jsou všichni na Janka hrozní. (I když kvůli něčemu si to doopravdy zaslouží.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.