Lenka Lanczová - Náhradní princ

10. srpna 2011 v 16:09 | Nikarika |  Čtenářský deník
Prázdniny se kvapem blíží a sedmnáctiletá Jana se na ně nijak netěší. Nemá totiž žádný program a kromě srpnové brigády ji čeká nuda doma. Když se však naskytne příležitost vyrazit na volejbalový turnaj do kempu Mokrá louka, rázem je všechno jinak a Janě přibudou velké starosti. V několika málo dnech musí nutně sehnat kluka, co by ji doprovázel a před partou "zaskočil" za Sebastiana, se kterým chodí skoro rok. Sebastian je sice po všech stránkách naprosto dokonalý, spolehlivý, věrný, něžný, zamilovaný romantik a poeta, nicméně má jednu vážnou vadu a sám s Janou jet nemůže, protože neexistuje. Jana si ho vymyslela, aby se před kamarádkami neshodila a nepřipadala sobě i jim "zaostalá".
Získat náhradníka není vůbec jednoduché, Jana to zkouší přes Internet i naživo, až se jeden kluk, který tuhle akci pojme z jistých, čistě zištných důvodů, objeví. Problémy tím však teprve začínají - náhradník je Sebastianův pravý opak a do vysněného dokonalého prince má daleko!
Červenec se rozjíždí na plné obrátky a s ním i jízda po horské dráze prázdninových zážitků nabitá emocemi - a v neposlední řadě také horkou letní láskou, která ke každému správnému létu neodmyslitelně patří.
(Anotace)


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Tuhle tu knížku mi doporučila dřívější spolužačka a od té doby jsem ji přečetla několikrát.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Letní dobrodružství

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Wow!

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Chtěla bych být hlavní hrdinkou Janou, protože závidím ty její zážitky s náhradním Sebastianem. :)

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Tahle kniha patří mezi mé nejoblíbenější, takže má samá positivita. Baví mě prožívat s Janou její trapasy, těžké chvíle, zážitky, prostě všechno. Líbí se mi hlavně, jak Janu, hlavní hrdinku, doháněl náhradní Sebastian k šílenství. Prostě jejich naschváli jsou skvělé! Do náhradního Sebastiana jsme se platonicky zamilovala. :) Abych se dostala konečně k tomu, co jsme chtěla říct. Knížka stojí za přečtení! Doporučuji.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
A zase mi vadil konec. Nejsem pro rozevřené konce. Nezbývá mi než věřit, že to skončilo skvěle.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Look-In Look-In | E-mail | Web | 30. září 2011 v 7:06 | Reagovat

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.