Lenka Lanczová - Létem políbená

14. srpna 2011 v 14:00 | Nikarika |  Čtenářský deník
Něco končí, něco začíná. Jednu školu vystřídá škola druhá, po první lásce přijdou lásky další, některá přátelství zůstávají, jiná končí a objevují se noví kamarádi a známí... Čtyři roky strávené na střední hotelové škole jsou pro sympatickou Jarku, hlavní hrdinku nového románu, už minulostí, navazující studium na vyšší odborné škole se zdá začátkem června budoucností prozatím hodně vzdálenou a tři měsíce prázdnin na dosah ruky. Jarka je tráví pracovně - v kempu, kde šéfuje její otec, je takovou "holkou" pro všechno. Z původních plánů, jak si tři nejsladší měsíce v roce užije se svým klukem, dost bolestivým způsobem sešlo a náhlá svoboda jí zase takovou radost nepřináší, spíš ji zaskočí. Neví, zda má velkoryse odpustit či udělat za předešlým vztahem tlustou čáru a začít dohánět to, co zanedbala, příležitostí je v kempu i v jeho okolí nečekaně hodně a ti kluci, co kolem brousí, by stáli za prázdninový hřích!
(Anotace)1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Už jsem přečetla pár knih od Lenky Lanczové. V obchodě jsem narazila na její nový román, koukla na poslední stránku a běžela hned koupit.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nečekané zamilování

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Začínání

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Jarka je hezká postava, ale nechtěla bych být ní. (I když nějaké vzhledové rysy bych brala.)

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Zde vidíte, že i když něco končí a jste na dně, můžete se zase vyhoupnou rychle nahoru. Život jde dál...

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Negativitum je, že se toho moc neděje ze začátku až tak okolo 190 stránky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.