Lenka Lanczová - Andělé noci

13. srpna 2011 v 14:00 | Nikarika |  Čtenářský deník
Mariana, hlavní hrdinka novely ANDĚLÉ NOCI, která nyní vychází v samostatném vydání, se rozhodne oslavit sedmnácté narozeniny pořádnou pařbou, chce si užít oslavu a zažít něco nového. Její předsevzetí se splní. O to horší ji čeká ráno - probudí se v cizím pokoji, v cizí posteli a navíc vedle kluka, kterého vůbec nezná! A nejen ten kluk je úplně nahý...
Ke všemu si takřka nic nepamatuje. V první chvíli zpanikaří a uteče. Teprve později hledá odpovědi na svoje otázky - a také dotyčného kluka s dredy, který by jí je mohl poskytnout. Jenže: jak najít někoho, po kom jí zbyl pouze zmatený záznam v mobilním telefonu?
Letní příběh o ztrátách a nálezech, které provázejí každou první lásku, se odehrává během několika málo dní ve městě i na letním táboře, kam Maja se svou kamarádkou odjíždí na brigádu začátkem jednoho horkého léta plného příslibů i těch nejtajnějších tajemství...
(Anotace)


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Samozřejmě jsem zase koukla na konec, zda se mi to bude líbit. :)

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Letní tábor

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Hledání

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nikým, hlavně ne Marianou, takhle si nepamatovat nic z poprvé...

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Uvědomíte si, jak se vše může zhroutit jednou kravinou. Může Vám to změnit život. V této knize jsou nádherně popsané pocity Mariany a já si myslím, že kdyby se to stalo komukoli z nás (děvčata), tak bychom se cítily stejně.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Chyba je v bezohledném chování Mariany.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 violletka violletka | Web | 11. září 2011 v 20:37 | Reagovat

tohle sou hodně dobré knížky taky je ráda čtu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.