Srpen 2011

Autorka zase doma

28. srpna 2011 v 12:33 | Nikarika |  Blog
Nazdárek čtenáři,
jsem zpátky na blogu. Prázdniny mi už skončili. V pondělí mažu do školy. V pondělí? Vždyť ještě je srpen! To si asi teďka říkáte. Jednoduše jdu na střední a máme přípravný kurz z matematiky. Musím tam jít. Přes prázdniny všechno zapomenu. :D Užijte si těch posledních dnů a s úsměvem na rtech se vydejte vstříc škole. Třeba právě letošní rok si užijete i ve škole.
Tyhle nesmysly napsala Vaše Nikarika

Měsíční záře-3.kapitola

22. srpna 2011 v 9:00 | Nikarika |  Měsíční záře
Eleonor se naskytla šance, jak se dostat pryč z Maggmalu. Jak s tím naloží? Přijme anebo odmítne? Pokud ne, zkusí utéct sama bez cizí pomoci? Pokud ano, jak dostane vlka z vězení?
Právě, když toto čtete, jsem na táboře. Doufám, že si 3. kapitolu užijete jako já tábor. :)
Mimochodem, víte, že když píšete komenty, že mi líp jde psaní? Tak tedy pište! :)
Vaše Nikarika

Soustředění 2011

19. srpna 2011 v 10:27 | Nikarika |  Blog
Dobré dopoledne milý čtenáři,
musím Vám oznámit, že zde několik dní nebudu. Přesněji od 20.8.-27.8.2011. Jedu na soustředění. Snad bude krásně a bude se mi tam líbit. Během mé nepřítomnosti se zveřejní 3. kapitola Měsíční záře. Byla bych moc ráda, kdyby u ní přibylo hodně komentářů. Potom ještě radši píšu. :)
Pa a doufám, že se těšíte na MZ. :)
PS: Připravuji k povídce mapu. :)

Lenka Lanczová - Létem políbená

14. srpna 2011 v 14:00 | Nikarika |  Čtenářský deník
Něco končí, něco začíná. Jednu školu vystřídá škola druhá, po první lásce přijdou lásky další, některá přátelství zůstávají, jiná končí a objevují se noví kamarádi a známí... Čtyři roky strávené na střední hotelové škole jsou pro sympatickou Jarku, hlavní hrdinku nového románu, už minulostí, navazující studium na vyšší odborné škole se zdá začátkem června budoucností prozatím hodně vzdálenou a tři měsíce prázdnin na dosah ruky. Jarka je tráví pracovně - v kempu, kde šéfuje její otec, je takovou "holkou" pro všechno. Z původních plánů, jak si tři nejsladší měsíce v roce užije se svým klukem, dost bolestivým způsobem sešlo a náhlá svoboda jí zase takovou radost nepřináší, spíš ji zaskočí. Neví, zda má velkoryse odpustit či udělat za předešlým vztahem tlustou čáru a začít dohánět to, co zanedbala, příležitostí je v kempu i v jeho okolí nečekaně hodně a ti kluci, co kolem brousí, by stáli za prázdninový hřích!
(Anotace)Lenka Lanczová - Andělé noci

13. srpna 2011 v 14:00 | Nikarika |  Čtenářský deník
Mariana, hlavní hrdinka novely ANDĚLÉ NOCI, která nyní vychází v samostatném vydání, se rozhodne oslavit sedmnácté narozeniny pořádnou pařbou, chce si užít oslavu a zažít něco nového. Její předsevzetí se splní. O to horší ji čeká ráno - probudí se v cizím pokoji, v cizí posteli a navíc vedle kluka, kterého vůbec nezná! A nejen ten kluk je úplně nahý...
Ke všemu si takřka nic nepamatuje. V první chvíli zpanikaří a uteče. Teprve později hledá odpovědi na svoje otázky - a také dotyčného kluka s dredy, který by jí je mohl poskytnout. Jenže: jak najít někoho, po kom jí zbyl pouze zmatený záznam v mobilním telefonu?
Letní příběh o ztrátách a nálezech, které provázejí každou první lásku, se odehrává během několika málo dní ve městě i na letním táboře, kam Maja se svou kamarádkou odjíždí na brigádu začátkem jednoho horkého léta plného příslibů i těch nejtajnějších tajemství...
(Anotace)


Thomas Brezina - Ségra, co šílíš! (Edice: Klukům vstup zakázán)

12. srpna 2011 v 13:20 | Nikarika |  Čtenářský deník
Tinka už má vážně dost toho, že musí být vždycky hodná a poslušná holčička! U čarodějky Hermíny Hoxterové, specialistky na kouzelné lektvary všeho druhu, si proto objedná nápoj, který z ní má učinit nejodvážnější a nejdrzejší holku z celé školy. A právě v době, kdy se blíží velký školní výlet!
Lektvar ovšem omylem vypije její beztak divoká sestra Lissi a všechno nakonec dopadne úplně jinak...
(Anotace)

William Shakespeare - Romeo a Julie

12. srpna 2011 v 12:37 | Nikarika |  Čtenářský deník
Slavná a nesmrtelná Shakespearova tragedie o lásce dvou milenců z nesvářených rodů Monteků a Kapuletů vychází v nádherném básnickém překladu Josefa Topola jako 74. svazek edice D.
(www.knihycz.cz)

Thomas Brezina - Pirátský poklad (Edice: Klub tygrů)

11. srpna 2011 v 18:10 | Nikarika |  Čtenářský deník
Kamarádi Biggi, Luk a Patrik pomáhají při vyklízení domu zemřelého podivína Artura Paparizziho, aby si vydělali nějaké peníze na nový počítač. Celý dům působí strašidelným dojmem. Do ruky se jim dostává tajuplný pirátský deník, na jehož zažloutlých stránkách se má skrývat odkaz, vedoucí k nalezení pokladu. Toho se ovšem chtějí za každou cenu zmocnit i další lidé a členové Klubu Tygrů se ocitají v nebezpečí. Podaří se jim poklad najít dříve než ostatním?
(Anotace)

Thomas Brezina - Ukradený vynález (Edice: Klub tygrů)

11. srpna 2011 v 16:48 | Nikarika |  Čtenářský deník
Přidej se k detektivům z Klubu Tygrů! Nenech si uniknout nic podezřelého a pomocí superlupy hravě přijdeš každé záhadě na kloub. Vydej se s Biggi, Patrikem a Lukem na dobrodružnou cestu do Londýna, kde budeš řešit záhadu zmizení robotů v rytířském brnění. Podaří se ti s kamarády odhalit zločince dřív, než dojde k uskutečnění nekalého plánu? Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!
(Anotace)


Lenka Lanczová - Tajná láska

11. srpna 2011 v 11:03 | Nikarika |  Čtenářský deník
Přechod ze základní na střední školu většinou nebývá právě jednoduchý. Také Aneta si těžko zvyká na tvrdý režim gymnázia, kam denně dojíždí ze sousedního městečka, nové tváře a spoustu učení. Celý první ročník je "prosejvák" vztahů a rodících se přátelství. Stejně jako ostatní spolužačky touží po kamarádství s oblíbenou Veronikou, k tomu všemu povinnosti doma i v tátově obchůdku, kde se od rána do večera otáčejí oba rodiče, mladší nesnesitelná sestra, starší bráška a babička propadlá televizním seriálům... Vlastně je všechno v pohodě, dokud se neseznámí s fotbalistou Radimem. Dosud poklidný život dostane rychlý spád, Aneta má najednou pocit, že tohle je ono... Aspoň je o tom přesvědčená přesně do doby, než se za poněkud nezvyklých okolností objeví Janek, kytarista jedné rockové amatérské kapely, který na ni ví něco dost ošklivého... A o trapasy, legraci, průšvihy a lásky rozhodně není nouze.
(Anotace)