Slunce-7.kapitola

24. května 2011 v 17:36 | Nikarika |  Slunce
Už dlouho jsem nepsala tuto povídku, ale ve středu jsem se rozhodla, že ji zase začnu psát. Zde máte po dlouhé době sedmou kapitolu. Doporučuji si tuto povídku přečíst od znova, protože jste ji určitě zapoměli jako já.
Musíte uznat, že Sheila má celkem emocionální prázdniny. Popravdě něco z tohoto příběhu bych určitě nechtěla zažít, ale zase něco jo. Hlavně to s tím Neilem bych brala. :*

7. kapitola
Peter funěl jako býk, snažil se rozepnout zip u džínů. Zasekl se mu. Sheila byla ráda za každý zdržení. Teprve teď si uvědomila, že je z Petera cítit chlast. Divila se, že si toho dřív nevšimla, protože to z něj fakt táhlo.
"Johóó" Zaradoval se Peter, konečně se mu to povedlo.
"Ach ne." Přidušeně řekla.
Raději zavřela oči a připravovala se na bolest. Peter z ní nedočkavě rval oblečení. Ozval se trhavý zvuk. Zničil její nové triko. Avšak Sheile zase přálo štěstí.
"Hej! Nech ji na pokoji, Petere!"
Objevil se znenadání Neil. Odtrhl Petera od dívky a začal se s ním rvát. Peter chtěl kluka odstrčit a jí znásilnit, ale Neil se nedal. Snažil se křehkou dívku bránit. Sheila vyděšeně zírala na ty dva, kteří se rvali kvůli ní.
"Áááá." Vykřikla, když dal Peter Neilovi pěstí do obličeje.
Neil si to jen tak nenechal líbit a oplatil mu stejnou mincí. Všude byli zakrvácení, ale kluci si toho asi ani nevšimli. V jednu chvíli vedl Peter a pak zase Neil. A takhle to šlo dokola. Kopali se, ale hlavně do sebe mlátili pěstmi. Neila napadla nová taktika. Podrazil Peterovi nohy. Ten to nečekal a svalil se k zemi jako hruška. Bitka se přesunula na zem. Neil skočil na Petera. Dal mu velkou ránu a tím i poslední.
"Jau" zařval Peter.
Všude se vyvalilo plno krve. Peter se držel za nos a slzy mu tekly proudem. Neil mu právě zlomil nos.
"Ty jsi kretén!" Rozkřikl se.
Neil naznačil, že mu dá ještě jednu do nosu. Peter dostal strach. Nečekal, zvedl se a utíkal zbaběle pryč.
"A už se o tohle nikdy nepokoušej!" Křikl ještě na něj Neil.
Potom se otočil k vyděšené Sheile.
"Jsi v pořádku?" Zeptal se jí.
Dívka by se asi v duchu zatetelila, že na ni promluvil, ale lítostivě sledovala Neila. Díky měsíci, který se dneska činil, viděla, jak se na jeho obličeji táhne krvavý šrám od Peterova nehtu. Pod okem se mu barvil monokl a ret měl roztržený.
"Teče ti krev" vyrazila ze sebe.
Chlapec přejel přes obličej rukou a potom si prohlídl ruku od krve.
"To nic není."
"Díky, nebýt tebe, tak…" Odmlčela se a postoupila k Neilovi.
Nechtěla ani myslet, co se mohlo stát. Utrhla kousek svého trika a namočila ho v tůňce.
"Stejnak bylo roztrhané." Prohlásila, když viděla jak se udiveně tváří.
Opatrně přiložila kousek trička na krvavý šrám a přejela s ním po něm. Neil nic neříkal. Prohlížel si jí.
"Musím vypadat hrozně." Zrozpačitěla Sheila, když se prohlédla.
Byla rozcuchaná, ve vlasech měla jehličí, roztrhnuté triko a ještě k tomu špinavá.
"Ne, jsi krásná."
Podíval se na ní. Dívka se začervenala.
"Jak ti to mám oplatit? Musím ti něco koupit." Zauvažovala.
"Já nic nechci."
"Ale musím ti něco dát. Jen si řekni!" Přikázala.
Neil se pousmál.
"Když jinak nedáš. Tak mě by stačila pusa od tebe."
Dívka se překvapeně na Neila podívala. Nemohla uvěřit, že měla takové štěstí, že se tu zrovna objevil on. Divila se, že chce pusu od ní!
"Ty se mě štítíš? Ani se ti nedivím." Zesmutněl Neil.
Sheila zavrtěla hlavou. Byl o půl hlavy větší, a tak musela zvednout hlavu. Dala mu pusu několikrát na šrám a nakonec ho políbila na rty. Sheile se to zalíbilo, ale pak si uvědomila, že Neil má holku. Nemůže ho mít. A stejnak usoudila, že je to blb, když chodí s holkou jenom proto, že ona chce. Blbec. Sladký blbeček. Odstoupila od něj jeden metr.
"Kudy se jde zpátky?"
"Pojď za mnou." Pokynul jí Neil.
"A jak jsi nás vlastně našel?"
"No, viděl jsem tebe s Peterem, jak si povídáte. A pak jste se zvedli a vyrazili pryč. Došlo mi, že se něco stane. Peter byl opilý a já jsem tušil, že jsi to nepoznala. Něco mi pořád říkalo, abych se za vámi vydal. Řekl jsem, že jdu na záchod. V lese jste se mi bohužel ztratili a než jsem vás našel, tak už tě obtěžoval. Peter má problémy s alkoholem. Už dvakrát byl na odvykačce, jenže vždycky zas do toho spadne."
Když se vrátili zpátky do táboru, všichni na ně udiveně zírali. Neil nic nezačal vysvětlovat, a tak Sheila taky mlčela. Ani se jí o tom, co se stalo, nechtělo mluvit. Chlapec se vrátil k Heidi a dívka si zase sedla k Pamele a Keith. Pohlédla k Neilovi. Mile se na ní usmíval, za to Heidi ji nenávistně sledovala. Asi si bůhví co myslela, že spolu dělali. Kdyby tak jen věděla.
***
Sheila byla zachumlaná ve spacáku a pozorovala plachtu stanu, přes kterou prosvítal měsíční svit. Říká se, že je nejlepší skončit v nejlepším. A tak to také udělali. Okolo jedné to zalomili. Teď pořád musela myslet nad Neilem. Už podruhé ji zachránil a chtěl za to jen pusu. Že by se mu Sheila líbila? Nebo takhle pomáhá všem? Co je to vlastně za kluka? Má za ním jít? Ale kde vlastně bydlí? Takovéhle a další otázky létaly Sheile hlavou. Nakonec se rozhodla, že musí zajít za Pamelou. Pamela vypadá jako nenápadný člověk, ale Sheila si byla jistá tím, že právě ona jí pomůže. Přece jenom lidé si před takovou neambiciózní dívkou nedávají pozor a mnoho prozradí.
***
Neil se na ní nádherně usmál.
"Žabičko, musím ti něco říct."
Sheila plna očekávání na něj pohlédla.
"Když jsem tě poprvé uviděl,"
Přistoupil blíž a sklonil k dívce hlavu.
"tak mi to bylo jasné."
Už byli s obličeji jen pár centimetrů od sebe.
"Je ráno." řekl.
"Co?" Podívala se na něj nechápavě. Co to mele za nesmysly?
"Je ráno. Vstávat!"
Sheila otevřela oči a uviděla Keith, která se právě chystala zatřepat s dívkou, aby se probrala. Byl to jenom sen, došlo Sheile.
"No jo."
"Venku svítá. Všichni už jsou vzhůru kromě tebe. Někteří šli dokonce už domů."
Dívka se vyhrabala ze spacáku a vylezla ven ze stanu. Doopravdy venku seděla jen polovina lidí ze včerejška. Bohužel Neil patřil k té druhé polovině, která už šla domů. Sheila prohrábla rukou vlasy a hodila si je na záda. Protřela si oči a sedla vedle Pamely.
"Ná, vem si."
"Dík"
Vzala si kousek rohlíku a pořádně si ukousla. Měla hlad jako vlk. Mezi sousty se odhodlala nenápadně zeptat na otázku, která ji už od včera trápila.
"Pam, jak to vlastně je a bylo mezi Heidi a Neilem?" Pamela se na Sheilu podívala s vytaženým obočím.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti povídka Slunce?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Illandris Illandris | Web | 24. května 2011 v 20:54 | Reagovat

Já si náhodou i po té době na předchozí kapitolu moc dobře pamatovala. Na to se totiž zapomenout nedalo. Jsem nakonec ráda, že to dobře dopadlo a Sheile se nic nestalo. A Neil je fakt sympaťák, doufám, že se to s ním ještě pořádně zamotá:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.