Slunce-Prolog

16. července 2010 v 13:43 | Nikarika |  SlunceProlog
V nedaleké střední škole Glencliff ve státu Tenennessee se rozdávalo vysvědčení. Ve třídě na konci hlavní chodby končili prváci. Malá obdélníková třída byla žlutě vymalovaná s dřevěným obložením. Každá lavice byla plná a dovnitř třídy otevřeným oknem proudil teplý letní vzduch, ve kterém byly cítit začátky prázdnin.
"Collen Alex" oznamuje svým žákům třídní učitelka paní Foster, kdo je další na řadě s vysvědčením.
Žáci jí říkali paní Fialka, protože nosila pořád fialovou a ve své třídě vždy musela mít fialky. Samozřejmě nevěděla, že jí tak žáci potajmu oslovují. Žáci k ní postupně přišli pro vysvědčení. Ona jím potřásla rukou a zamumlala nějakou svou poznámku.
V řadě u okna v předposlední lavici seděla hnědovlasá dívka. Měla rovné vlasy, které se jí na konci konečků trochu vlnily. Čistou pleť zdobily růžové rty a načervenalé tváře. Oči měla světle modré s dlouhými, černými řasami. Nos byl trochu do špičky, ale o jejím chování to nic nesvědčilo. Byla velmi hodná, ale někdy i drzá. Patřila mezi chytré žáky v téhle třídě. O téhle drobné dívce se bude vyvíjet celý příběh.
"Way Sheila" dívka zaslechla svoje jméno a vzhlédla hlavu.
Zatřásla hlavou, aby se vrátila do reality a vykročila k učitelce Fialce pro vysvědčení.
"Musím ti blahopřát, Sheilo! Zlepšila sis pár známek od minulého pololetí. Doufám, že ti to příští rok půjde stejně dobře."
Učitelka potřásla dívce rukou a dál pokračovala. Sheila se vrátila do lavice se spokojeným úsměvem. Konečně prázdniny! Pomyslela si a dál fantazírovala, co zažije o letních prázdninách.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti povídka Slunce?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Marča Marča | 5. září 2010 v 13:01 | Reagovat

Super :) jdu na 1.kapitolu!

2 Hok Wolker Hok Wolker | E-mail | Web | 24. května 2011 v 20:12 | Reagovat

Uvidíme, co se z toho vyklube :)
Jen taková jedna malinkatá otravná poznámka.
O téhle drobné dívky se bude vyvíjet celý příběh.

Chybička ve skloňovaní.  ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.